مطالعه دقیق و کامل این توافق‌نامه و پذیرش کامل آن برای تمامی کاربران وب سایت سلامت و درمان الزامی می‌باشد.

این توافق‌نامه در محلی قرار داده‌شده است که در هنگام سفارش و خرید و یا استفاده از مطالب این وب سایت و یا در هنگام عضویت در سایت سلامت و درمان تمامی کاربران حتماً باید تأیید نمایند که این توافقنامه را به طور کامل مطالعه و با آن موافق می‌باشند و امکان خرید و یا سفارش هیچ یک از محصولات و خدمات سلامت و درمان و یا عضویت در سایت سلامت و درمان به منزله تأیید مطالعه و پذیرش تمامی بخش‌های این موافقت‌نامه می باشد و هیچ‌گونه ادعایی مبنی بر عدم آگاهی از این موافقت‌نامه پذیرفته نمی‌باشد.

همچنین تمامی کاربران حتماً باید یک نسخه از این توافق‌نامه را قبل از انجام هر گونه خرید و یا سفارش از سلامت و درمان چاپ نموده و نزد خود به عنوان متن موافقت‌نامه نگهداری نمایند و در صورت هرگونه پیگیری از طریق محاکم حقوقی آن را ارائه نمایند و اعلام نمایند که آن را قبل از هرگونه خرید و یا سفارش از سلامت و درمان مطالعه و تأیید نموده‌اند.

کاربر گرامی لطفا قوانین را به دقت بخوانید و در موارد خاص پزشکی، و یا اگر بیماری زمینه ای دارید. و یا دارویی مصرف میکنید قبل از مصرف عسل یا ژل رویال و دیگر فراورده های زنبور عسل، حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

 

برخی الزامات منع مصرف عسل و ژل رویال

1- آلرژی به عسل و ژل رویال

اگر سیستم گوارش شما ضعیف است و دچار آلرژی هستید، می بایست عسل متناسب با بدن خود را پیدا کنید تا دچار مشکلاتی از قبیل مسمومیت نشوید. زیرا عسل حاوی ذرات خارجی مانند: گرده، قطعات کوچک بال زنبور و بره موم می باشد. این ذرات موجود در عسل ممکن است باعث اختلال در سیستم گوارش فرد شود.

2- بوتولیسم در نوزاد

مضرات عسل برای کودکان زیر دو سال شامل سمی به نام بوتولیسم است که در عسل خام موجود می باشد. هنگامی که نوزادان زیر ۲ سال عسل مصرف می کنند، می تواند منجر به یک بیماری حاد به نام “بوتولیسم” شود. این بیماری اساسا یک مسمومیت ناشی از زهر زنبور عسل است که ممکن است کودک شما آن را تجربه کند. و مصرف عسل برای کودکان زیر دو سال ممنوع می باشد.

3- مصرف زیاد عسل و ژل رویال

مصرف بیش از حد عسل ممکن است باعث درد شدید در شکم شود. فروکتوز موجود در عسل که می تواند ظرفیت جذب مواد مغذی روده کوچک شما را قطع کند. همچنین می تواند اثرات دراز مدتی را بر سیستم گوارش شما تحمیل کند و باعث مسائلی مانند: نفخ، گرفتگی، اسهال؛ ناراحتی معده ایجاد کند.

4- سیستم عصبی

عسل خام شامل یک گروه از ترکیبات شیمیایی به نام “گرانو توکسین” است که برای سیستم عصبی ما سمی می باشد. به طور کلی، این سموم در طی پاستوریزه شدن از مواد غذایی حذف می شوند. اما هنگامی که عسل خام مصرف می شود، این سموم گاهی به سلول های عصبی ما آسیب می رسانند. در نتیجه، فعالیت های عادی سیستم عصبی ما را مختل می کند.

5- شوک آنافیلاکتیک

خوردن زیاد عسل خام ، می تواند باعث بروز عوارض جانبی مانند واکنش های شدید آلرژیک مانند آنافیلاکسی شود. همچنین در اکثر موارد آلرژی هایی را ایجاد می کند که منجر به “شوک آنافیلاکتیک” شود. این بیماری علائمی مانند: سرگیجه، غش، تنگی نفس، فشار خون، نارسایی قلبی دارد.

6- افزایش قند خون

عسل حاوی مقدار زیادی گلوکز است که سطح قند خون شما را افزایش می دهد. می بایست نوع عسل مصرفی چک شود تا قند خون شما افزایش نیابد.

7-خونریزی داخلی 

افرادی که دارای اختلالات خونریزی هستند یا داروهایی مصرف می کنند که ممکن است خطر خونریزی داخلی را افزایش دهد، باید قبل از مصرف عسل با پزشک خود مشورت کنند.

8- تداخل دارویی

داروهای خاصی مانند: آنتی بیوتیک ها، داروهای معده، داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین، آسپرین، داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن، داروهای سیستم عصبی، داروهای قلبی و مکمل کاهش وزن مصرف و… ممکن است با داروها تداخل ایجاد کند که می بایست با پزشک خود مشورت نمایید.

9- کاهش فشار خون

عسل می تواند به میزان قابل توجهی فشار خون را کاهش دهد که گاهی اوقات ممکن است برای سلامتی شما بد باشد. این امر به دلیل الیگوساکاریدها است که به نوع خاصی از کربوهیدرات ها معروف هستند و با توجه به خواص آنتی اکسیدانی که عسل دارد می تواند سطح فشار خون بالا را تا حد زیادی کاهش دهد.