داروهای پیش از عمل و آرام‌بخش مراحل کوتاه‌مدت

میدازولام

میدازولام یک بنزودیازپین کوتاه اثر با شروع سریع است که معمولا در تشنج، بیهوشی و اختلالات اضطرابی استفاده می شود.

زمینه

میدازولام یک داروی خواب آور- آرام بخش کوتاه اثر با خواص ضد اضطراب، شل کننده عضلانی، ضد تشنج، آرام بخش، خواب آور و فراموشی است.  این دارو به دسته ای از داروها به نام بنزودیازپین ها تعلق دارد. این دارو به دلیل شروع سریع اثرات و مدت اثر کوتاه، از سایر داروها در این دسته منحصر به فرد است.  میدازولام از راه های خوراکی، رکتوم، داخل بینی، عضلانی (IM) و داخل وریدی (IV) در دسترس است و در کاربردهای مختلف زیست پزشکی، از جمله دندانپزشکی، جراحی قلب، و روش های آندوسکوپی به عنوان داروی قبل از بیهوشی و به عنوان یک مکمل استفاده می شود. به بی حسی موضعی

این دارو در ابتدا در سال 1985 توسط FDA ایالات متحده تایید شد و از آن زمان تاکنون برای اندیکاسیون های مختلف تایید شده است. در اواخر سال 2018، آماده سازی عضلانی توسط FDA برای درمان وضعیت صرع در بزرگسالان تایید شد.  در ماه مه 2019، اسپری بینی میدازولام برای درمان حاد تشنج متناوب، کلیشه ای در بیماران 12 ساله و بالاتر تایید. شد میدازولام به دلیل پتانسیل کم برای سوء مصرف و خطر کم وابستگی، یک داروی برنامه ریزی شده IV در ایالات متحده در نظر گرفته می شود.

نام های تجاری

بوکولام، بوسولفکس، نایزیلام، سیزالام

ساختار

میدازولام یک بنزودیازپین کوتاه اثر با شروع سریع است که معمولا در تشنج، بیهوشی و اختلالات اضطرابی استفاده می شود.

میدازولام

وزن
میانگین: 325.767
تک ایزوتوپی: 325.078203343
فرمول شیمیایی
18 H 13 ClFN 3

فارماکولوژی

نشانه

میدازولام بسته به فرمولاسیون آن توسط FDA نشانه های مختلفی دارد.

بینی

برای فرمولاسیون اسپری بینی، میدازولام برای درمان حاد دوره‌های متناوب و کلیشه‌ای فعالیت‌های تشنجی مکرر (به عنوان مثال، خوشه‌های تشنج، تشنج‌های تکراری حاد) که از الگوی تشنج معمول بیمار در بیماران مبتلا به صرع 12 ساله متمایز است، استفاده می‌شود. مسن تر.

داخل وریدی

برای فرمول تزریق داخل وریدی، میدازولام به عنوان یک داروی آرامبخش / ضد اضطراب / فراموشی و قبل یا در طول اقدامات تشخیصی، درمانی یا آندوسکوپی مانند برونکوسکوپی، گاستروسکوپی، سیستوسکوپی، آنژیوگرافی عروق کرونر، پروسیجرهای کاتتریزاسیون رادیولوژیک قلب، بخیه زدن پارگی ها و سایر روش ها به تنهایی یا در ترکیب با سایر داروهای مضعف CNS. استفاده آرام بخش، ضد اضطراب و فراموشی میدازولام را می توان قبل از عمل نیز به کار برد. همچنین می توان آن را برای القای بیهوشی عمومی، قبل از تجویز سایر داروهای بیهوشی یا به عنوان جزئی از مکمل های داخل وریدی اکسید نیتروژن و اکسیژن برای بیهوشی متعادل، نشان داد. اگر میدازولام با پیش داروی مخدر ترکیب شود، می‌توان به محدوده دوز نسبتاً باریک‌تری از میدازولام و دوره القای کوتاه‌تری دست یافت. در نهایت، میدازولام را می توان به عنوان یک انفوزیون داخل وریدی مداوم برای آرام بخشی بیماران لوله گذاری شده و تهویه مکانیکی به عنوان جزئی از بیهوشی یا در طول درمان در یک محیط مراقبت ویژه نشان داد.

داخل عضلانی

برای فرمول تزریق داخل عضلانی، میدازولام برای آرامبخشی قبل از عمل / ضد اضطراب / فراموشی یا برای درمان وضعیت صرع در بزرگسالان نشان داده شده است.

دهانی

شربت میدازولام برای استفاده در بیماران اطفال برای آرامبخشی، ضد اضطراب و فراموشی قبل از اقدامات تشخیصی، درمانی یا آندوسکوپی یا قبل از القای بیهوشی توصیه می شود. فقط در تنظیمات نظارت شده و نه برای استفاده مزمن یا خانگی تایید شده است.

در اروپا، فرمول باکال میدازولام نیز برای درمان تشنج های طولانی مدت، حاد و تشنجی در نوزادان، کودکان نوپا، کودکان و نوجوانان (از 3 ماه تا 18 سال کمتر) تایید شده است. برای نوزادان بین 6-3 ماهه، درمان باید در بیمارستانی باشد که در آن نظارت امکان پذیر باشد و تجهیزات احیا در دسترس باشد.

فارماکودینامیک

اثرات عمومی

میدازولام یک بنزودیازپین کوتاه اثر مضعف سیستم عصبی مرکزی (CNS) است. خواص فارماکودینامیک میدازولام و متابولیت های آن، که مشابه سایر داروهای بنزودیازپین است، شامل فعالیت های آرام بخش، ضد اضطراب، آمنستیک، شل کننده عضلانی و همچنین فعالیت های خواب آور است. بنزودیازپین ها عملکرد مهاری انتقال دهنده عصبی اسید آمینه گاما آمینو بوتیریک اسید (GABA) را افزایش می دهند. گیرنده های GABA توسط بسیاری از داروهای مهمی که بر عملکرد GABA تأثیر می گذارند هدف قرار می گیرند و معمولاً در درمان اختلال اضطراب، صرع، بی خوابی، اسپاسم و رفتار پرخاشگرانه استفاده می شوند.

آرام بخش و حافظه

شروع آرام‌بخشی پس از تزریق عضلانی در بزرگسالان 15 دقیقه است و حداکثر آرام‌بخشی 30-60 دقیقه پس از تزریق رخ می‌دهد. در یک مطالعه روی بزرگسالان، زمانی که روز بعد آزمایش شد، 73 درصد از بیمارانی که میدازولام به صورت داخل عضلانی تجویز شده بودند، هیچ خاطره ای از کارت های حافظه نشان داده شده 30 دقیقه پس از تجویز دارو نداشتند. 40% کارت حافظه نشان داده شده 60 دقیقه پس از مصرف دارو را به خاطر نداشتند. زمان شروع اثرات آرام بخش در بیماران اطفال در عرض 5 دقیقه شروع می شود و بسته به دوز تجویز شده در 15-30 دقیقه به اوج خود می رسد. در جمعیت اطفال، تا 85٪ از تصاویر نشان داده شده پس از دریافت میدازولام عضلانی در مقایسه با 5٪ از گروه کنترل دارونما، هیچ خاطره ای از تصاویر نشان داده شده نداشتند.

آرامبخشی در بیماران بزرگسال و کودکان در عرض 3 تا 5 دقیقه پس از تزریق داخل وریدی (IV) حاصل می شود. زمان شروع تحت تأثیر دوز تجویز شده و تجویز همزمان مواد مخدر قبل از دارو است. هفتاد و یک (71%) از بیماران بالغ در مطالعات آندوسکوپی بالینی هیچ خاطره ای از قرار دادن آندوسکوپ نداشتند. 82% از بیماران هیچ خاطره ای از قطع آندوسکوپ نداشتند.

القای بیهوشی

هنگامی که میدازولام به صورت داخل وریدی (IV) برای القای بیهوشی تجویز می شود، القای بیهوشی در حدود 1.5 دقیقه زمانی که پیش داروی مخدر داده شده است و در 2 تا 2.5 دقیقه بدون پیش داروی مخدر / سایر داروهای آرامبخش رخ می دهد. اختلال در تست حافظه در 90 درصد بیماران مشاهده شد.

مکانیسم عمل

اعمال بنزودیازپین ها مانند میدازولام از طریق انتقال دهنده عصبی مهاری گاما آمینو بوتیریک اسید (GABA) انجام می شود که یکی از انتقال دهنده های عصبی بازدارنده اصلی در سیستم عصبی مرکزی است. بنزودیازپین ها فعالیت گابا را افزایش می دهند و در نتیجه اثر آرام بخشی ایجاد می کنند، عضلات اسکلتی را شل می کنند و باعث خواب، بیهوشی و فراموشی می شوند. بنزودیازپین‌ها به محل بنزودیازپین در گیرنده‌های GABA-A متصل می‌شوند که با افزایش فرکانس باز شدن کانال کلرید، اثرات GABA را تقویت می‌کند. این گیرنده ها در بافت های مختلف بدن از جمله قلب و ماهیچه های اسکلتی شناسایی شده اند، اگرچه به نظر می رسد عمدتاً در سیستم عصبی مرکزی وجود دارند.

هدف اقدامات ارگانیسم
آگیرنده گابا (A).
تعدیل کننده آلوستریک مثبت
انسان
آمحل اتصال بنزودیازپین گیرنده گابا (A).
لیگاند
انسان
Uگیرنده آدنوزین A2a
تقویت کننده
انسان

جذب

داخل عضلانی

پس از تجویز IM یک دوز 10 میلی گرمی میدازولام به افراد سالم، میدازولام با میانگین T max (محدوده) 0.5 (0.25 تا 0.5) ساعت جذب شد. میانگین (±SD) Cmax و AUC 0-∞ میدازولام به ترتیب 113.9 (±30.9) ng/mL و 402.7 (±97.0) ng∙h/mL بود.

مقعدی

پس از تجویز رکتال، میدازولام به سرعت جذب می شود. حداکثر غلظت پلاسما در عرض 30 دقیقه به دست می آید. فراهمی زیستی مطلق تقریباً 50٪ است.

تجویز داخل بینی

پس از تجویز بینی یک دوز 5 میلی گرمی میدازولام به بزرگسالان سالم، میدازولام با میانگین T max (محدوده) 17.3 (7.8 تا 28.2) دقیقه جذب شد. میانگین (± SD) C max و AUC 0-∞ میدازولام به ترتیب 54.7 (30.4±) نانوگرم بر میلی لیتر و 126.2 (59±) ng∙h/mL بود. متوسط ​​فراهمی زیستی مطلق تقریباً 44٪ است.

دهانی

در بیماران اطفال از 6 ماه تا کمتر از 16 سال، میانگین مقادیر T max در گروه های دوز (0.25، 0.5 و 1.0 mg/kg) از 0.17 تا 2.65 ساعت متغیر است. میدازولام همچنین فارماکوکینتیک خطی را در این محدوده دوز (تا حداکثر دوز 40 میلی گرم) نشان می دهد. همچنین خطی بودن در دوزها در گروه سنی 2 سال تا کمتر از 12 سال با 18 بیمار در هر یک از سه دوز نشان داده شد. به دلیل متابولیسم عبور اول، تنها 50-40 درصد از دوز خوراکی تجویز شده به گردش خون می رسد. فراهمی زیستی مطلق میدازولام حدود 36 درصد است که سن یا وزن کودکان بر آن تأثیری ندارد. Cmax و AUC 0-∞ نیز به ترتیب از 28 تا 201 نانوگرم در میلی لیتر و 67.6 تا 821 نانوگرم در ساعت در میلی لیتر محاسبه شد.

باکال

پس از تجویز دهانی، میدازولام به سرعت جذب می شود. حداکثر غلظت پلاسما در 30 دقیقه در کودکان به دست می آید. فراهمی زیستی مطلق میدازولام دهانی حدود 75 درصد در بزرگسالان است. فراهمی زیستی میدازولام دهانی در کودکان مبتلا به مالاریا و تشنج شدید 87 درصد برآورد شده است. C max و AUC 0-∞ نیز به ترتیب بین 87 تا 148 نانوگرم بر میلی لیتر و 168 تا 254 نانوگرم بر ساعت در میلی لیتر محاسبه شد.

حجم توزیع

جنسیت زن، کهولت سن و چاقی ممکن است حجم توزیع را افزایش دهد. میدازولام همچنین ممکن است از جفت عبور کند و در شیر انسان و مایع مغزی نخاعی شناسایی شده است.

تجویز داخل وریدی

در بیماران اطفال (6 ماه تا 16 سال کمتر) که 0.15 mg/kg IV میدازولام دریافت می کردند، میانگین حجم توزیع حالت پایدار بین 1.24 تا 2.02 L/kg بود.  برای بیماران بالغ سالم، حجم توزیع تعیین شده از شش مطالعه فارماکوکینتیک تک دوز از 1.0 تا 3.1 L/kg بود.

تجویز عضلانی

میانگین (± SD) حجم توزیع ظاهری (Vz/F) میدازولام پس از یک دوز تزریقی 10 میلی‌گرم میدازولام در افراد سالم 2117 (1/845±) میلی‌لیتر بر کیلوگرم بود.

داخل بینی

حجم کلی توزیع میدازولام 226.5 L. برآورد شده است

باکال

حجم توزیع حالت پایدار پس از تجویز دهانی 3/5 لیتر بر کیلوگرم تخمین زده می شود.

اتصال به پروتئین

در بزرگسالان و بیماران اطفال، میدازولام تقریباً 97٪ به پروتئین پلاسما، عمدتاً آلبومین، متصل می شود. در داوطلبان سالم، 1-هیدروکسی میدازولام به میزان 89٪ متصل است.

متابولیسم

مطالعات آزمایشگاهی با میکروزوم های کبد انسان نشان می دهد که تبدیل زیستی میدازولام توسط سیتوکروم P450-3A4 (CYP3A4) انجام می شود. این آنزیم در مخاط دستگاه گوارش و همچنین در کبد وجود دارد. متابولیت 1-هیدروکسی میدازولام (که آلفا هیدروکسی میدازولام نیز نامیده می شود) 60٪ تا 70٪ از محصولات تبدیل زیستی میدازولام را تشکیل می دهد، در حالی که 4-هیدروکسی میدازولام 5٪ یا کمتر را تشکیل می دهد. مقادیر کمی از مشتق دی هیدروکسی نیز شناسایی شده است، اما کمیت آن محاسبه نشده است.  میدازولام همچنین پس از فرآیند اکسیداسیون کبدی توسط آنزیم های سیتوکروم، تحت N-گلوکورونیداسیون از طریق UGT1A4 قرار می گیرد. 1-هیدروکسی میدازولام در انسان نشان می دهد که 1-هیدروکسی میدازولام حداقل به اندازه ترکیب اصلی قوی است و ممکن است به فعالیت دارویی خالص میدازولام کمک کند. مطالعات آزمایشگاهی نشان داده اند که تمایلات 1- و 4-هیدروکسی میدازولام برای گیرنده بنزودیازپین تقریباً 20٪ و 7٪ نسبت به میدازولام است.

مسیر حذف

مزدوج گلوکورونید α-هیدروکسی میدازولام از میدازولام از طریق ادرار دفع می شود. قبل از دکونژوگاسیون بتا گلوکورونیداز و سولفاتاز، مقدار قابل توجهی از دارو یا متابولیت های اصلی در ادرار یافت نمی شود، که نشان می دهد متابولیت های ادراری عمدتاً به صورت مزدوج دفع می شوند. میزان دفع میدازولام بدون تغییر در ادرار هنگام تزریق داخل وریدی کمتر از 0.5٪ است. 45 تا 57 درصد از دوز به صورت مزدوج 1-هیدروکسی متیل میدازولام از طریق ادرار دفع می شود.  محصولات اصلی دفع ادرار، ترکیبات گلوکورونید مشتقات هیدروکسیله هستند.

کلیرانس پلاسمایی میدازولام در بیمارانی که در وضعیت خوابیده به پشت می‌مانند بیشتر است، زیرا جریان خون کبدی در هنگام خوابیدن 40 تا 60 درصد افزایش می‌یابد. بارداری همچنین ممکن است متابولیسم میدازولام را افزایش دهد.

نیمه عمر

داخل وریدی : شش مطالعه فارماکوکینتیک تک دوز شامل بزرگسالان سالم نیمه عمر حذف 1.8 تا 6.4 ساعت (میانگین تقریباً 3 ساعت) را به همراه دارد.

پس از تزریق داخل عضلانی 10 میلی گرم میدازولام، میانگین نیمه عمر حذف (± انحراف معیار) میدازولام 4.2 (1.87±) ساعت بود.

داخل بینی پس از تجویز NAYZILAM در کارآزمایی‌های بالینی، نیمه عمر حذف میدازولام و 1-هیدروکسی میدازولام به ترتیب از 2.1 تا 6.2 ساعت و 2.7 تا 7.2 ساعت، مستقل از دوز بود.

خوراکی میانگین نیمه عمر حذف میدازولام از 2.2 تا 6.8 ساعت پس از دوزهای خوراکی 0.25، 0.5 و 1.0 میلی گرم بر کیلوگرم شربت HCl میدازولام متغیر بود.

باکال نیمه عمر حذف اولیه و پایانی به ترتیب 27 و 204 دقیقه است.

ترخیص کالا از گمرک

داخل عضلانی

پس از تجویز IM 10 میلی گرم میدازولام، کلیرانس ظاهری کل بدن (CL/F) میدازولام 367.3 (±73.5) میلی لیتر در ساعت بر کیلوگرم بود.

داخل وریدی :

شش مطالعه فارماکوکینتیک تک دوز شامل بزرگسالان سالم، کلیرانس کلی (Cl) 0.25 تا 0.54 L/hr/kg را نشان می دهد.

داخل بینی

کلیرانس میدازولام 1.9 میلی لیتر در دقیقه بر کیلوگرم محاسبه شد

خوراکی پس از گروهی از بیماران که دوز وریدی mg/kg 15/0 دریافت کردند، میانگین کلیرانس کلی بین 3/9 تا 0/11 میلی‌لیتر/دقیقه/کیلوگرم بود.

* کلیرانس باکال پلاسمایی میدازولام در کودکان پس از تجویز دهانی 30 میلی لیتر/کیلوگرم در دقیقه است.

سمیت

LD 50 = 215 میلی گرم بر کیلوگرم، در موش صحرایی. MSDS

مصرف بیش از حد

علائم مصرف بیش از حد شامل آرامبخشی، خواب آلودگی، گیجی، اختلال در هماهنگی، کاهش رفلکس، کما و اثرات مضر بر علائم حیاتی است. پس از تجویز میدازولام، عوارض جانبی جدی قلبی- تنفسی رخ داده است که گاهی به مرگ یا اثرات عصبی دائمی ختم می شود.

یادداشتی در مورد افسردگی قلبی و تنفسی

پس از تجویز میدازولام، نظارت مداوم بر عملکرد تنفسی و قلبی تا زمانی که بیمار در وضعیت پایدار قرار گیرد توصیه می شود. عوارض جانبی جدی و تهدید کننده حیات قلبی تنفسی، از جمله کاهش تهویه، انسداد راه هوایی، آپنه و افت فشار خون با استفاده از میدازولام گزارش شده است. در صورت نیاز، بیماران باید در محیطی با دسترسی فوری به داروهای احیاگر تحت نظر باشند. تجهیزات احیا و پرسنل آموزش دیده در استفاده از آنها و ماهر در مدیریت راه های هوایی باید هنگام تجویز میدازولام در دسترس باشند.

دوزهای معمول توصیه شده عضلانی قبل از دارو از میدازولام پاسخ تهویه به تحریک دی اکسید کربن را تا حد بالینی قابل توجهی در بزرگسالان کاهش نمی دهد. دوزهای القایی داخل وریدی میدازولام پاسخ تهویه به تحریک دی اکسید کربن را برای حداقل 15 دقیقه بیشتر از مدت زمان افسردگی تهویه پس از تجویز تیوپنتال در بزرگسالان کاهش می دهد. اختلال در پاسخ تهویه به دی اکسید کربن در بیماران بزرگسالی که مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) تشخیص داده شده است، شدیدتر است.

نکته ای در مورد وابستگی

هنگامی که میدازولام در آرامبخشی طولانی مدت در ICU (واحد مراقبت های ویژه) یا سایر تنظیمات استفاده می شود، ممکن است وابستگی فیزیکی به میدازولام ایجاد شود. خطر وابستگی با دوز و مدت درمان افزایش می یابد. این خطر در بیماران با سابقه پزشکی سوء مصرف مواد نیز بیشتر است.

هنگام تجویز میدازولام در جمعیت های زیر باید احتیاط ویژه ای داشت

بیماران پرخطر عبارتند از بزرگسالان بالای 60 سال، بیماران مزمن یا ناتوان، که ممکن است شامل بیماران مبتلا به نارسایی مزمن تنفسی، بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیوی، اختلال عملکرد کبدی یا با اختلال در عملکرد قلبی، بیماران اطفال (به ویژه آنهایی که ناپایداری قلبی عروقی دارند) باشد. ). این بیماران پرخطر نیاز به دوزهای پایین تری دارند و باید به طور مداوم برای علائم اولیه تغییرات عملکردهای حیاتی تحت نظر قرار گیرند تا مدیریت مناسب انجام شود.

جهش زایی

میدازولام از نظر سمیت ژنی در آزمایش‌های in vitro و in vivo منفی بود.

اختلال در باروری

هنگامی که میدازولام (0، 1، 4، یا 16 میلی‌گرم بر کیلوگرم) به صورت خوراکی به موش‌های نر و ماده قبل و در طول جفت‌گیری داده شد و در ماده‌ها در طول بارداری و شیردهی ادامه یافت، هیچ اثر نامطلوبی بر باروری نر یا ماده مشاهده نشد. قرار گرفتن در معرض پلاسمای میدازولام (AUC) در بالاترین دوز آزمایش شده تقریباً 6 برابر در انسان در دوز توصیه شده برای انسان بود.

فعل و انفعالات
تداخلات دارویی 

این اطلاعات نباید بدون کمک یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تفسیر شود. اگر فکر می کنید که یک تعامل را تجربه می کنید، فوراً با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تماس بگیرید. عدم وجود تعامل لزوماً به معنای عدم وجود تعامل نیست.
محصولات
مواد تشکیل دهنده محصول 

جزء UNII CAS کلید INCHI
میدازولام هیدروکلراید 59467-96-8
میدازولام مالئات 59467-94-6

 

بین المللی / مارک های دیگر
Anquil (General Pharma) Benzosed (داروسازی) Dalam (Richmond) Damizol (Specifar) Demizolam (Dem Ilaç) Doricum (Roche) Dormicum (Roche) Dormid (Scott) Dormipron (Calver) Dormire (Cristália) ) دورمیتول (مربع) / دورمیکسال ( دمو) دورمونید (روش) دریم نورث (نورثیا) اپیستاتوس (IFET) فلورمیدال (گالنیکا) فولسد (رانباکسی) تزریق فولسد (تراپیا) /Garen (Bio-Pharma) Gobbizolam (Gobbi) Hipnazolam (EMS) Hipnoz (Pharos) Hypnofast (Incepta) Hypnovel (Roche) Ipnovel (Roche) Nocturna (Lafi) Setam (Rimsa) Talentum (Fisiopharma) ) Terap (Sanitas) Versed (Roche)
نام تجاری محصولات نسخه ای
محصولات نسخه عمومی
تایید نشده / محصولات دیگر 

دسته بندی ها
کدهای ATC
N05CD08 – میدازولام

دسته بندی مواد مخدر
تاکسونومی شیمیاییارائه شده توسط Classyfire
شرح
این ترکیب متعلق به کلاس ترکیبات آلی است که به نام ایمیدازو[1,5-a][1,4]بنزودیازپین ها شناخته می شوند. اینها ترکیبات حاوی یک حلقه ایمیدازول و یک سیستم حلقه 1،4 بنزودیازپین هستند که هر دو دارای یک اتم نیتروژن هستند.
پادشاهی
ترکیبات آلی
سوپر کلاس
ترکیبات ارگانهتروسیکلیک
کلاس
بنزودیازپین ها
زیر کلاس
1،4- بنزودیازپین ها
والدین مستقیم
ایمیدازو [1،5-a] [1،4] بنزودیازپین ها
والدین جایگزین
فلوروبنزن ها / 1،4-دیازپین ها / ایمیدازول های جایگزین N / آریل فلوریدها / آریل کلریدها / ترکیبات هتروآروماتیک / کتمین ها / ترکیبات آلی 1،3-دوقطبی نوع پروپارژیل / ترکیبات آزاسیکلیک / ترکیبات آلی نیکتوژن 

جایگزین ها
ترکیب هتروپلی حلقه ای آروماتیک آریل کلرید آریل فلوراید آریل هالید آزاسایکل آزول بنزنوئید فلوروبنزن هالوبنزن ترکیب هتروآروماتیک 

چارچوب مولکولی
ترکیبات هتروپلی حلقه ای معطر
توصیفگرهای خارجی
دیازپین ( CHEBI:6931 )
ارگانیسم های آسیب دیده
  • انسان و سایر پستانداران
شناسه های شیمیایی
UNII
R60L0SM5BC
شماره CAS
59467-70-8
کلید InChI
DDLIGBOFAVUZHB-UHFFFAOYSA-N
InChI
InChI=1S/C18H13ClFN3/c1-11-21-9-13-10-22-18(14-4-2-3-5-16(14)20)15-8-12(19)6-7- 17(15)23(11)13/h2-9H،10H2،1H3
نام IUPAC
12-chloro-9-(2-fluorophenyl)-3-methyl-2,4,8-triazatricyclo[8.4.0.0^{2،6}]tetradeca-1(10)،3،5،8،11،13 -هگزائن
لبخند می زند
CC1=NC=C2CN=C(C3=CC=CC=C3F)C3=C(C=CC(Cl)=C3)N12
آزمایشات بالینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هشت =