عسل درمانی, کاهش وزن

بررسي تأثیر عسل بر کاهش وزن

Weight Loss

بررسي تأثیر عسل بر کاهش وزن

عسل کاهش وزن موثر است.

بررسي تأثیر عسل بر کاهش وزن

بیان مسئله: یکی از مشکلات مهم سالمت انسان که معضلی جهانی هم شمرده می شود افزایش وزن است که خود زمینه ساز یا تشدید کننده ابتلای انسان به بیماری های مختلف است لذا تحقیقات زیادی برای پیشگیری و کنترل آن در دنیا در دست انجام است در این مطالعه تلاش شده است یافته های جدید در ارتباط با تاثیر عسل بر مدیریت وزن ارایه شود.

هدف پژوهش: بررسی تاثیرات عسل به تنهایی یا توام با موادی چون آب گرم، آب لیمو و دارچین بر وزن بدن و مکانیسم آن.

روش مطالعه: جستجو در منابع معتبر اینترنتی و ارزیابی و جمع بندی آنها.

یافته ها و نتیجه گیری: عسل از جمله مواد خوراکی است که برای سلامتی فواید زیادی دارد که یکی از مهمترین آنها کمک به کاهش وزن است. طبق بررسی های انجام شده مصرف مناسب عسل در کنار یک رژیم غذایی سالم تاثیر بیشتری بر کاهش وزن دارد.

بررسی ها نشان می دهد که مواد خوراکی حاوی مقادیر قابل توجهی قند فروکتوز مانند عسل علاوه بر آن که بنیه فرد را تقویت می کنند خاصیت چربی سوزی نیز دارند. به علاوه عسل مانند یک محرک سوختی کبد را وادار به تولید گلوکز می کند.
این حجم از گلوکز مقدار قند خون را در مغز بالا نگه داشته و آن را وادار می کند که دستور آزاد شدن هورمون های چربی سوز را به بدن مخابره کند. نتایج مطالعات جدید نشان می دهد که مصرف عسل به طور کلی و به ویژه یک قاشق چای خوری آن قبل از خواب موجب چربی سوزی و کاهش وزن می شود.

با وب سایت سلامت و درمان همراه شوید تا در مورد بررسي تأثیر عسل بر کاهش وزن بیشتر بخوانیم.

نویسنده: اعظم کامگاری

مطلب زیر را از دست ندهید.

ثاثیر بره موم در ترمیم زخم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 1 =